1. Down Sendromlular Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 2 Türk

  • PDF

4

Gümüşhane Eğitim Uygulama Okulu Öğrencisi Murat Tekin İtalya’da Gümüşhane'de zihinsel engelli öğrencilere eğitim veren Gümüşhane Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Öğrencisi Murat TEKİN İtalya’da başlayan 1. Down Sendromlular Avrupa Atletizm Şampiyonası'na Türkiye adına katılan iki sporcudan birisi oldu.

Gümüşhane Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Öğrencisi ve Gençlik Spor Kulübü Sporcusu olarak yarışmaya katılan Murat Tekin (17) ile Trabzon Karşıyaka Spor Kulübü Sporcularından Ali Rıfat Özgen (15), Cagliari kentinde Türkiye'yi temsil etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım; Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Öğrencisi Murat Tekin’in göstermiş olduğu başarılardan dolayı kutlayarak, azmin zaferinin en güzel örneği ile karşı karşıya olduklarının altını çizdi.

Öğrencilerin almış oldukları başarının aslında toplumda farkındalık yaratmak adına atılmış önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yıldırım, Çağdaş eğitim anlayışında, eğitimin odağında, engelli olsun olmasın, insanın özellikleri ve gereksinimleri yer alır bu düşünceden hareketle öğrencilerimizi yeterliliklerine göre ulusal ve uluslar arası müsabakalara hazırlayacağız. Öğrencilerimiz yurtdışında hem illerini, hem de ülkemizi temsil etmenin haklı gururunu yaşayacaklardır.” dedi. Öğrencilere destek sözü veren Yıldırım, bundan sonraki süreçte de yanlarında olacaklarını vurguladı.

Sitemizi Paylaşın

Online Sayısı

Şu anda 7 konuk çevrimiçi

Bize Ulaşın

Adres: Vali Rahmi Bey Mh. 139 Sk. No:34 Buca/İZMİR (Buca Karakolu sokağı)
Telefon: 0232 420 09 26
GSM    : 0533 711 03 99
Faks    : 0232 442 28 22
e-posta: info@burcakozelegitim.com